İYİ Partili Ayanoğlu’ndan açıklama: “İddialar, iftira ve karalama kampanyasıdır”

İYİ Parti Adana Milletvekili Adayı Av. İsa Ayanoğlu, “Partimizin milletvekili adayları açıklandığı andan beri listelerimizde bulunan birbirinden değerli isimler iftira ve karalama kampanyalarıyla yıpratılmaya çalışılmaktadır. Bendeniz de Adana miletvekili adayı olarak görev aldığım için benzer bir karalama kampanyasının hedefi oldum” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili Adayı Av. İsa Ayanoğlu, bazı basın yayın organlarında çıkan karalama kampanyası ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ayanoğlu, delilleriyle birlikte yapmış olduğu paylaşımında, “2016 yılında MHP’deki kongre sürecine sayın @meralaksener e destek verip muhalif bir tavır ortaya koyduğum için Fetöye yardım etmekle suçlandım. Öyle ki sayın genel başkanımız @meralaksener ile çekilmiş olan fotoğraflarım polis fezlekesinde terör örgütüne yardım suçlamasının delili olarak gösterilmek istendi. Neticede isimsiz imzasız bir ihbar mektubuyla atılan iftirayla 6 ay tutuklu kaldığım dava da 2017 yılında beraat ettim” dedi.

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN” SİYASETİ

Ayanoğlu, 7 yıl önce kendisiyle ilgili yapılan bu tutuklamayı yeni bir gelişme gibi gösterip ortaya atanlara ise, “Şimdi 7 yıl önceki bu tutuklama nedeniyle yapılan iftira niteliğindeki haberlerden ötürü özür dilemek yerine bu konuyu yeni bir gelişme gibi ortaya atarak çamur at izi kalsın mantığıyla habercilik yapan “çukur”lara itibar etmemenizi istirham ediyorum. Onlar yine aynı çamur ve çukur siyasetlerine devam edecekler, iyiler ise daima dimdik ve dosdoğru olacaklar” ifadelerini kullandı.

“HER TÜRLÜ KİRLİ OYUNU BOZACAĞIZ”

Ayanoğlu, “Onlar ahlaksızlık yaptıkça biz birer ahlak abidesi olarak milletimizin yanında olacağız. Her türlü kirli oyunu bozacağız. Halep ordaysa arşın burda. Ben didik didik araştırılmış ve beraat ederek bağımsız mahkemelerce aklanmış biriyim. Aynı kriterlere göre Akp listelerini yargılasak kaçı beraat edebilir? Çırpınışlarının sebebini biliyorum. Korkudan titrediklerini de biliyorum. Ben yargılandım aklandım. Ya bu kirli iftirayı devam ettirmeye gayret edenler yargılandıklarında aklanabilecekler mi? Ben belgeleriyle izah ettim. Takdir yüce Türk milletinindir.” ifadelerine yer verdi.

299 total views, 1 views today

Bir cevap yazın