Salbaş sessizliğe büründü

Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında birçok iş yerinin kapanmasının ardından Salbaş’ta cadde ve sokaklar boşaldı. Vatandaşlar işe gitmek haricinde dışarı çıkmayıp evde kalmayı tercih etti.

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan, sosyal hayatın kısıtlanması kararlarının ardından, Salbaş’ta cadde ve sokaklar boş kaldı. Trafik yoğunluğunun hiç azalmadığı Çatalan yolu ve ana cadde üzerindeki yol tenha görünümüyle dikkat çekti.
Vatandaşlar işe veya hastaneye gitmek haricinde dışarı çıkmayıp evde kalmayı tercih ederken, dışarı çıkan bazı kişilerin de maske ve eldiven takarak kendisini koruduğu görüldü.

Eldiven ve maske takarak doktora gitmek için dışarı çıkan vatandaşlardan Emine Özgül, devletin aldığı önlemleri yerinde bulduğunu belirterek, “Ben Ocak ayından bu yana evimde, kendimde ve çocuklarımda önlem alıyorum. Bu aralar kendimizi tamamen kendimizi karantinaya almış durumdayız. Şuan ise mecburi doktor görüşmem var o yüzden gidiyorum. Giderken de korkuyorum. Öncelik ama eldiven. Her yere dokunuyoruz çünkü. Sokaklar boş hep. Bir açıdan da iyi odu. Eskiden biz kafelerde mi dolaşıyorduk. Evimizde oturuyorduk muhabbetimiz sohbetimiz vardı. Daha iyiydi. Bazı unutulan şeylerin hatırlanmasına sebep oldu. Önlemlerde ciddiye alınmalı” diye konuştu.

1,008 total views, 1 views today

Bir cevap yazın