CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Zeydan Karalar’ın yerel seçimlerde bir kez daha Adana Büyükşehir Belediyesi’nin başkan adayı olduğunu duyurdu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti Adana Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon düzenlendi.

Rüşvet iddiasıyla yapılan operasyonda aralarında Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın danışmanlarından birinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut, Erhan Adem ve CHP Adana Milletvekilleri; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Adana Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yaptı.

“KADIN ARKADAŞIMIZIN ODASINA HÜCRE EVİNE GELİR GİBİ TOMA İLE GELDİLER”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar, operasyona tepki göstererek şu sözleri kaydetti:

“Devletin polisi de bizim polisimiz onlar aldıkları talimatı yerine getirmeye çalışıyor. Biz de bu önemli görevi layıkıyla milletin parasını koruyarak yapmaya çalışıyoruz. Bizim belediye başkanlarımızı itibarsızlaştırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz görevimizi halka layık olacak, Atatürk’e layık olmanın bilincinde yapıyoruz. Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz. Kamuya zarar olmaz. Biz birilerine para kazandırmak için buraya gelmedik. Emniyet, savcılık bizden ne istemişse eksiksiz vermişiz, vermeye devam edeceğiz. Çekineceğimiz bir şey yoktur, asla da olmayacaktır. 10 yıldır başkanım ne benim ne elemanlarımın karıştığı bir olay olmamıştır. Kadın arkadaşımızın odasını aramaya bir hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır.”

ZEYDAN KARALAR BİR KEZ DAHA ADAY

CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut, burada yaptığı açıklamada Zeydan Karalar’ın 31 Mart’tan sonra belediye başkanı olacağını ve sonucun değişmeyeceğini belirterek, Karalar’ın belediye başkanlığına bir kez daha aday gösterildiğini açıkladı.

647 total views, 1 views today

Bir cevap yazın