536’ncısı himaye edilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri 29 Ağustos’ta yapılacak

Güven ÖZGÜL/ADANA,(SHA)-

Adana’nın Karaisalı ilçesinde bu yıl 536’ncısı organize edilen Kızıldağ Karakucak Güreşleri 29 Ağustos Pazar günü yapılacak.
Büyükler, Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde 30 sıklette yapılacak olan güreşlere yaklaşık 600 sporcu katılacak.

536’ncı Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 29 Ağustos Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. İlçenin 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası’ndaki dev güreş etkinliği Büyükler, Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde 29 sıklette, yaklaşık 600 sporcunun katılımı ile yapılacak. Başpehlivanlık müsabakasını kazanan güreşçi ise 15 bin lira para ödülünün sahibi olacak. Karakucak Talimnamesi’ne göre yapılacak güreşlerde lisanslı hakemler görev alacak.

LATİF DOĞAN VE AHMET ŞAFAK KONSERİ

Kırkpınar başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde düzenlenen güreşlerde şampiyonluklar kazanan güreşçilerin katılacağı Kızıldağ’da, 27 Ağustos’ta Latif Doğan 28 Ağustos’ta ise Ahmet Şafak halk konseri verecek.

‘Güreş Baba’ lakabı ile tanınan Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı İlyas Karabulut’ta bu yıl görkemli bir etkinliğe tanıklık edeceklerini belirterek, “Bu işin başını 2 yıl önce güreş ağası olarak seçtiğimiz Hüseyin Sözlü ve Karaisalı Belediye Başkanımız Saadettin Aslan çekiyor. Bizde yaklaşık 100 sporcumuzla katılım göstereceğiz. Görkemli bir etkinlik olacak, seyir zevki yüksek müsabakalar izleyeceğiz. Tüm güreşseverlerimizi de 536 yıldır himaye edilen organizasyona devet ediyoruz” dedi.

1,420 total views, 2 views today

Bir cevap yazın