Salbaş Ortaokulu öğretmenleri okula bisikletle gelip gidiyor

Güven ÖZGÜL/ADANA, (DHA)-

ADANA’nın Çukurova İlçesi’ne bağlı Salbaş Şehit Zeki Kütük Ortaokulu’ndaki 3 öğretmen okul ile evleri arasındaki 25 kilometrelik yolu bisikletle gidip geliyor.

Covid-19 sürecinde sağlıklı yaşam kültürünü teşvik etmek ve toplumda fiziksel aktivitelere dikkat çekmek amacıyla okulun 3 öğretmeni Ahmet Erol, Serkan Akdeniz ve Yasin Uslu haftanın 2 günü kent merkezindeki evlerinden görev yaptıkları 25 km uzaklıktaki Salbaş Şehit Zeki Kütük Ortaokulu’na bisikletle gidip gelerek spor farkındalığı oluşturuyorlar.

Okula bisikletle gidip gelen Okul Müdürü Ahmet Erol, bisiklet kültürünü yaşatmak için böyle bir karar aldıklarını belirterek, “Hem görev bilinci hem de spor anlayışıyla Covid-19 sürecinde sağlıklı yaşam yürüyüşleri, doğa yürüyüşlerinin yanı sıra haftanın iki günüde görev yaptığımız okula gidiş geliş olmak üzere toplam 50 km yol katediyoruz. Adana Bisiklet Topluluğu ile beraber de organize edeceğimiz bir etkinliğimiz olacak çok yakında. Bu organizasyonda öğrencilerimiz de bizlere eşlik edecekler. Onlara da bisiklet sporunu sevdirmek istiyoruz. Bu farkındalığa katılmak isteyen tüm spor severler de bizlere eşlik edebilirler” dedi.

 

976 total views, 1 views today

Bir cevap yazın