İYİ Partililerden Zeydan Karalar’a destek

İYİ Parti’nin önceki dönem Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, yaklaşık 500 partiliyle birlikte Zeydan Karalar’a destek açıklaması yaptı.

İYİ Parti Adana’da kaynar kazan gibi kaynamaya devam ederken, teşkilattaki krizlerin önüne geçilemiyor.

İl başkanlığı döneminde çalışkan yapısı ile başarılı işlere imza atan Boyvadaoğlu, Ayyüce Türkeş’in teşkilata sorulmadan aday gösterildiğini öne sürdü.

Yaklaşık 500 partilinin katıldığı bir toplantı düzenleyen Boyvadaoğlu, “En başından beri CHP ile ittifakı savundum. Bugün de durduğum yerdeyim. Var gücümüzle Zeydan Karalar’ın kazanması için çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Boyvadaoğlu’nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“DEMOKRASİ DEDİLER, UYGULAMADILAR”

“Parti üye sayımızı 4.000 lerden 27.000 civarına getirdik. Temayül yoklamasında en yakın arkadaşıma 1253 oy fark atarak partili üyelerimizin oylarıyla 1. Sırada aday gösterildim. Ama maalesef hiçbir gerekçe gösterilmeden 3. Sıraya yerleştirildim. Oysa; Genel Başkan tarafından defalarca demokrasi gereği partili seçmenin vereceği karara saygı gösterileceği ve partili seçmenin oyuna sahip çıkılacağı söylenmişti. Buna rağmen küsmeden kırılmadan var gücümle arkadaşlarla birlikte seçimlerde çalıştım. Daha sonra yapılan parti içindeki tasarruflar beni ve partili arkadaşlarımı çok rahatsız etti. Ayrıca alınan kararlar istişare yapılmadan uygulamaya geçildi. İYİ partide emeği geçen tüm arkadaşlarıma buradan teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.”

“DESTEĞİMİZ ZEYDAN KARALAR’A”

“Burada toplanmamızın asıl sebebi 31.03.2024 tarihinde yapılacak mahalli seçimlerde, Adana Büyükşehir Belediye başkanlığı için, Önceki seçimde de İYİ Parti olarak desteğimizi verdiğimiz mevcut Başkan Sayın Zeydan Karalar’a yeniden tam destek verme kararımızı açıklamaktır… Türk siyasetinin kırılma aşamasında üzerimize düşen bu tarihi görevde hem geleceğimizi, hem de gelecek kuşaklara borcumuzu ödemek, ahenkli bir siyaset için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmek adına çok sayıda üyemizle birlikte Sayın Zeydan Karalar’ı destekleme kararı aldık…”

“BU KARAR ADANA’YA BİR VEFA BORCU”

Tanık olduğumuz üzere her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen Adana için gece-gündüz hizmet etmiş, gerçek bir Adanalı olan, ailece Adana’da ikamet eden, Adanalıya hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir adayı seçmek Adana’ya vefa borcudur… Bu borcu ödemek, şiarımız temiz toplum ve temiz siyaset anlayışının beden bulması için siyaseten üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız…Ortak aldığımız bu destek kararımızı kamuoyuyla paylaşıyor Sayın Zeydan Karalar’a başarılar diliyor, kararımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz…”

570 total views, 1 views today

Bir cevap yazın