İYİ Parti’de şok ayrılık! Karaisalılı meclis üyesi CHP’ye geçti

Seyhan Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Karaisalı doğumlu Sultan Zeynep Erciyes, partisinden istifa ederek CHP’ye geçti.

Erciyes için CHP Seyhan İlçe Binasında tören gerçekleştirildi. Düzenlenen törene, CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Erciyes’e üyelik işlemlerin ardından rozet takılarak resmen CHP üyesi oldu.

Katılım töreninde bir konuşma yapan CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir ailedir. Zeynep hanımda aramıza katılıp, bu büyük ailenin bir üyesi olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.  Kol kola, omuz omuza verip önce yerelde sonra da genel seçimlerde başarıyı yakalamak için hep beraber çalışacağız” dedi.

Törende konuşan CHP Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan ise, Sultan Zeynep Erciyes’in katılımı ile partilerinin güçlerine güç kattığını belirtti. Atikaslan, “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet kadınlarının yuvasıdır. Yuvanıza hoş geldiniz. Bundan sonrada tüm Cumhuriyet kadınlarını CHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’da birlikteliğin önemine vurgu yaparak, “Öncelikle Sayın Erciyes’in katılımından dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Sayın Erciyes daha öncede bizimle birlikteydi, ayrımız gayrımız yoktu. Süreci böle geçirdik ve yeni bir döneme giriyoruz. Akıl doğru yolu bulur ve bu çerçevede birlikteliğimiz devam eder.” dedi.

“BEN BİR CUMHURİYET KADINIYIM VE YERİM CHP’DİR”

Kendisinin bir Cumhuriyet kadını olduğunu belirten Erciyes ise, 6 yıl önce İyi Parti’de başladığı siyasete bundan sonra Cumhuriyetin değer ve ilkelerini tam olarak benimsemiş olan CHP çatısı altında sürdüreceğini söyledi. Erciyes, “Ben bir Cumhuriyet kadınıyım. Milli mücadele ve Nene Hatun ruhu ile vatanım ve milletime hizmet edebilme amacı ile 6 yıl önce kadınların siyasette önde olacağı bir parti olarak düşündüğüm İyi Parti’ye katıldım. Ancak gelinen süreçte, Adanalılara ve milletime en iyi hizmet yapacağım yerin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu düşünerek kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan CHP çatısı altında siyaset yapmaya karar verdim. Daha demokratik, kadın haklarının olduğu, daha yaşanılabilir bir Türkiye isteyen herkesin siyaset yapması gereken yer Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bende önce yerelde ardından ise genelde partimin iktidarı için canla başla çalışacağım” diye konuştu.

523 total views, 1 views today

Bir cevap yazın