İYİ Parti’de Sertaç Durak depremi! İstifa etti

İYİ Parti’nin Adana’daki kurucularından Mehmet Sertaç Durak, Güven Özgül’e yaptığı açıklamada istifa ettiğini kaydetti.

Büyükşehir Meclis Üyeliği, İl Yöneticiliği ve Milletvekili Adaylığı gibi farklı kademelerde önemli görevler üstlenen Durak, 2017’de kurulan İYİ Parti ile olan birlikteliğini sonlandırdığını duyurdu.

İYİ Parti’de üst düzey istifalar devam ederken bir deprem de Adana’da yaşandı. Partinin ve kentin önemli ismi Durak, tabanda yaptığı istişareler neticesinde İYİ Parti’ye veda etti.

Durak, geleceğe dair umudunun devem ettiğini belirterek, “Hemşehrilerimizin partili partisiz geçmişte olduğu gibi emrindeydim ve emrinde olmaya devam edeceğim” dedi.

“İYİ PARTİ HEDEFİNDEN SAPTI”

“Atatürk’ün izinde,milliyetçi ve demokrat vatanseverleri kucaklayan Cesurlar Hareketi olarak İYİ Parti’de olma sebebimiz;mazlumun ve haklının yanında,zalimin karşısında olmak, ortak yanlarımızı öne çıkarmak,birlikte Türkiye için var olmak ve en önemlisi,ülkenin üzerine kâbus gibi çöken saray yönetiminden kurtulma ümidiyle doğmuştu.Davamızın makul siyaset merkezi olup, kucaklayıcı ve uzlaşmacı bir hareket olarak halkımızın yanında olmak ve demokrasiyi yeniden inşa etmek için asil bir başkaldırı hareketi olarak yola çıkmıştık 2017’de kurucu il başkan yardımcılığından bu yana daha demokratik ve müreffeh bir ülke için siyasi mücadele verdim.Ancak, birçok iyi niyetli insan,milletvekilliği,belediye başkanı ve meclis üyelikleri adaylık listelerine baktıkça haksızlığa uğradıklarını düşündüler. Partiye oy veren vatandaşlar ise tepkilerini sandığa gitmeyerek veya başka partilere oy vererek gösterdiler.”

“BENİM İNANCIMA TERS, İSTİFA EDİYORUM”

“Siyaset, uzlaşma ve kucaklama sanatıdır.
“Az olsun, benim olsun”anlayışıyla kavga ederek ayrıştırma sağlamak benim inancıma her zaman ters düşmüştür. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmanın huzuruyla, İYİ Parti’de birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm cesur yürekli vatanseverlere,desteklerini her daim hissettiğim hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Sizlere her zaman minnettarım.
Yine sizlerle yapmış olduğum istişareler neticesinde,İYİ Parti ile olan siyasi birlikteliğimi sona erdirdiğimi ve istifa ettiğimi kamuoyuna duyuruyorum.Devam eden arkadaşlara da başarılar diliyorum.”

“HEMŞEHRİLERİM VE ÜLKEM İÇİN MÜCADELE VERMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi,“Umutsuz durumlar yoktur,umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. ”Bu yaklaşım, bundan sonraki siyasi hayatıma ışık tutacak olup, her ne makamda olursam olayım,hemşehrilerim menfaatleri ve ülkemizin yükselmesi için elimden geleni yapmaya Allahın izniyle devam edeceğim.

265 total views, 1 views today

Bir cevap yazın