Hüseyin Sözlü Ülkücü katili Ozan Ceyhun’la üç hilalin altında!

Ülkücü Mustafa Erol’un katillerinden Ozan Ceyhun’un Avusturya Büyükelçisi olarak atanmasına ülkücü camia büyük tepki gösterirken, Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Hüseyin Sözlü’yle samimi fotoğrafları tartışmayı alevlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ozan Ceyhun’u Avusturya Büyükelçisi olarak ataması, ülkücü camiada tepkiye yol açtı. Konuyla ilgili MHP genel merkezi ise sessiz kalmayı tercih etti.

SÖZLÜ’DEN OZAN CEYHUN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Skandal atamanın ardından Ozan Ceyhun’un, Adana Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve Devlet Bahçeli’nin baş danışmanı Hüseyin Sözlü’yle üç hilalin altındaki samimi fotoğrafları da gündeme geldi. Ülkücüler, İstanbul’daki Adana Erkek Öğrenci Yurdun’a çaydanlığın içinde bomba atan Dev-Yol grubunun üyesi ve olayın idamla yargılanan faillerinden Ozan Ceyhun’un, Hüseyin Sözlü tarafından itibarla ağırlanmasına ateş püskürdü.

Hüseyin Sözlü, 19 Mart 2019’da yaptığı sosyal medya paylaşımında Ozan Ceyhun’a şu ifadelerle övgü yağdırdı:

“Cumhur İttifakı hakkında Koza TV canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Avrupa Parlamentosu 4. ve 5. Dönem Milletvekili @ozanceyhun ile yayın sonrası kardeşim Zafer Sözlü’yü ziyaretimizden…”

1,116 total views, 1 views today

Bir cevap yazın