Ayanoğlu’ndan adaylık açıklaması: “Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyma zamanıdır”

İYİ Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Av. İsa Ayanoğlu, il binasında düzenlediği toplantıyla adaylığını resmen ilan etti.

MHP’nin 2016’daki tüzük kurultayında Adana’da Meral Akşener’e destek veren isimlerin başında gelen Ayanoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28’inci dönem milletvekilliği genel seçimlerinde İYİ Parti’den adaylık başvurusunda bulundu.

İl binasında bir toplantı düzenleyerek partililere hitap eden Ayanoğlu, “Bugün kendi rahatımızı, işlerimizi, şahsi ikbal ve ihtiyaçlarımızı düşünme zamanı değildir. Bugün taşın altına yalnızca elimizi değil gövdemizi koyma zamanıdır” dedi.

Ayanoğlu, “Birçoğunuzun bildiği üzere 2016 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisinde siyaset yaptım. Bu partide 25. Ve 26. Dönem milletvekili adayı oldum. Sayın genel başkanımız Meral Akşener’in başlattığı kongre sürecine dahil olup destek vererek İyilerle birlikte, iyilik yolunda yürümeye başladım. Aileme ve işime zaman ayırmam gerektiği için Uzunca bir süre adaylık başvurusu yapmamıştım. Ancak bugün itibariyle her zamankinden çok farklı, çok kritik bir seçime doğru gidiyoruz” dedi.

“CUMHURİYET TARİHİ’NİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ”

29 Ekim 1923’te Mustafa Kemal Atatürk öncülüğündeki kurucu iradenin verdigi mücadelelere değinen Ayanoğlu, “Cumhuriyetinizin 100.Yılındayız. 100 yılık geçmişimizde sayısız tehlike ve badireler atlattık. Ekonomik Buhranlar, darbeler, terör saldırıları, savaşlar, büyük deprem ve doğal afetler yaşadık. Yakın zamanda 10 ilimizin etkilendiği, 4 ilimizin ise tamamen yerle bir olduğu büyük bir deprem felaketi yaşadık. Geldiğimiz aşama itibariyle ise cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine doğru gidiyoruz” diye konuştu.

Ayanoğlu, kötü gidişat ile ilgili somut çözüm önerilerini de madde madde sıralayarak şunları kaydetti:

1-Büyük felaketlerle yıkılmış kentlerimizin, aslına uygun ve sağlam biçimde inşaasına ihtiyaç var.

2-İnsanlarımızın yarlarının sarılmasına, tekrar yaşama heves ve inancına sahip olmalarına ihtiyacımız var,

3-Çöken ekonomik yapımızın tamir, tadil ve yeniden yapılandırmaya ihtiyacı var,

4-Siyasi müdahaleler ve liyakatsiz atamlar nedeniyle Vatandaşı çaresiz ve çözümsüz bırakan, güvende hissettirmeyen, terazisi kırılmış, temelleri çürümüş adalet sisteminin yenin yapılandırılmaya, adil, tarafsız ve bağımsız Türk yargı sisteminin tesis edilmesine ihtiyacımız var,

5-İş bulamayan, evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımızın işe, aşa ve barınacak bir eve ihtiyacı var.

6-İşi olduğu halde geçinemeyen, enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında inim inim inleyen vatandaşlarımızın da rahat bir nefes almaya ihtiyacı var,

7-Yıllarca okuyup dirsek çürüterek üniversite bitirip, aldığı eğitime rağmen atanamayan öğretmenlerimizin, mühendislerimizin, sağlık personellerimizin ve diğer yüksek okul mezunlarının eğitildiklerini alanlarda istihdam edilmeye ve atanmaya ihtiyacı var,

8-Zor şartlar altında çalışan, Şiddete maruz kalan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın iyileştirmeye ve korunmaya ihtiyacı var,

9-Açlık sınırının altında yaşayan emeklilerimizin ve yine açlık sınırın altında maaş alan asgari ücretlinin insanca yaşamasını sağlayacak bir gelire ihtiyacı var,

10-Tayin ve ihraç baskısı altında çalışan özellikle hakim savcı ve adliye personeli ile polis ve asker gibi kolluk görevlilerinin siyasi baskıdan uzak biçimde görevlerini anayasa ve yasalara göre ifa etme ortamına kavuşmaya ihtiyacı var.

11-İçleri boşaltılmış, hafızaları silinmiş ve işlevsiz hale getirilmiş kurum ve kuruluşlarımızın iyileştirilmeye, İHya edilmeye, tekrar şeffaf ve hesap verir bir hale getirilmeye ihtiyacı var.

12-Birbirinden koparılmış, suni gündemlerle birbirine düşman edilmiş tüm vatandaşlarımızın kucaklaşmaya ve BarıŞ içinde yaşamaya ihtiyacı var.

13-İşkenceye, istismara, tecavüze ve her türlü şiddete maruz kalan kadın ve çocuklarımızın bu suçlar işlenmeden önce de korunmaya ve kendilerini güvende hissetmeye ihtiyacı var,

14-Gelecek kaygısının yanı sıra barınma, beslenme gibi temel sorunlarla boğuşan üniversite öğrencilerinin de sıkıntılarından kurtulmaya ihtiyacı var,

15-Yüce Türk Devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaya, medeni devletler arasında yerine almaya, uluslararası alanda kaybettiği itibarını yeniden kazanmaya ihtiyacı var,

16-Büyük Türk ulusunun geleceğini, bir kişinin iradesine bırakan sorunlu bir yaklaşım yerine, kimi zaman tartışarak, kimi zaman restleşerek ama en nihayetinde ortak bir noktada uzlaşarak, bir arada medenice yaşayabileceğimizi bize gösteren millet ittifakının bu anlayışının tüm ülkeye yayılmasına ihtiyacımız var.

17-Her şeyden öte cumhuriyetin temel diğerlerinin tehlikeye düştüğü, tarikatların, yobazların ve cumhuriyet düşmanlarının söz Sahibi olduğu, anayasal sistem değişikliğiyle devletin devletin kurumsal kimliğinin tek bir kişinin iradesine tahvil edildiği, otoriterleşmenin en son aşamaya gelerek rejimin tehlikeye girdiği şu ortamda Mustafa Kemal’in açtığı yolda, gösterdiği ilkler ışığında cumhuriyeti muhafaza ve müdafaa edecek nesiller yetiştirmeye ve bu nesilleri Türk devletinde egemen kılmaya ihtiyacımız var.

“TAŞIN ALTINA GÖVDEMİZİ KOYMA ZAMANI”

Partililerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda sözlerini sürdüren Ayanoğlu,
“İşte saymakla bitiremeyeceğimiz bu görev ve ihtiyaçlar nedeniyle cumhuriyetin yetiştirdiği Aydın ve ilerici geçlerin insiyatif alması zaruri hale gelmiştir. Bugün kendi rahatımızı, işlerimizi, şahsi ikbal ve ihtiyaçlarımızı düşünme zamanı değildir. Bugün taşın altına yalnızca elimizi değil gövdemizi koyma zamanıdır” dedi.

“DEMOKRASİ VURGUSU”

Her sorumlu yurttaşın yüreğinde duyması gereken sancılardan, acılardan ve kaygılardan bahsettigini ifade eden Ayanoğlu, “Türk insanı fetanet ve feraset sahibidir. Kula değil Allah’a kul olmayı seçecektir. Şeyhlerin, tarikatların müridi değil demokratik ve insani haklarla donatılmış hür bir yurttaş olmayı tercih edecektir. Yüzünü karanlığa değil güneşe çevirecektir. Netice itibariyle anlattığım koşullar nedeniyle İyi parti 28. Dönem Adana milletvekili aday adaylığımı ilan ediyorum. Tüm aday adayı arkadaşlarımı yürekten tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Birlikte başaracağız. Birlikte kazanacağız. Allah büyük ve zorlu mücadelemizde yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

275 total views, 1 views today

Bir cevap yazın