Zeydan Karalar Kurultay’da İmamoğlu’nu destekleyecek

Fatih Portakal, genel başkan adayı olacağı iddia edilen İmamoğlu’nu ve Kılıçdaroğlu’nun destekleyecek isimlere dair kulis bilgisini paylaştı. Portakal, olağanüstü kurultay olabileceğini de belirtti.

Seçimlerin ardından kurultay sürecini başlatan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmayacağı öne sürüldü. Bir diğer iddia ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kurultayda Kılıçdaroğlu’na rakip olacağı yönünde.

Sözcü TV Ana Haber Bülteni’ni sunan Fatih Portakal; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in İmamoğlu’nu destekleyeceğini belirtti.

“İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediyeleri ne yapacak?” diyen Portakal, şunları söyledi:

Mesela Adana, Mersin’in İmamoğlu’na yakın olduğu söyleniyor. İzmir rüzgara göre hareket eder diyorlar. Mansur Yavaş’ın İmamoğlu ile yol yürüyebileceği söyleniyor. Bunlar bana söylenenler, katılırlar katılmazlar, sadece iletiyorum, biz de bir iki konuşma yaptığımız için. Eskişehir’in Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alacağı söyleniyor. Aydın ve Muğla’nın ortada söyleniyor.

Özgür Özel, Ahmet Akın, Muharrem Erkek, Tekin Bingöl, Ali Mahir Başarır’ın Kılıçdaroğlu’na destek vereceği; Gökhan Zeybek, Engin Altay, Ali Öztunç, Gürsel Erol’un İmamoğlu’ndan yana tavır alabileceği de söylenmekte”

‘OLAĞANÜSTÜ KURULTAY OLABİLİR’

Bir de olağan kurultaya kadar bu iş gitmez diyenler var. Yani olağanüstü bir kurultay da olabilir. 1277 delegesi varmış CHP’nin. 177’si doğal delege diyorlar, bunlar genel başkan, MYK, disiplin kurulu, parti meclisi, milletvekili. 1100 kişi de il ve ilçelerden seçilen delegeler. Yarından bir fazlasını aldıktan sonra zaten olağanüstü kurultaya gidebiliyorsunuz”

443 total views, 1 views today

Bir cevap yazın