Süleyman Soylu’nun 3 milyon dolara aldığı yeni villası dudak uçuklattı

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın “Süleyman Soylu’ya komşu olmak isteyen 3 milyon 500 bin dolar ödüyor” başlıklı haberde ayrıntılara yer verildi.

Avşar’ın Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinde birkaç ay önce İstanbul’un gözde bir ilçesinde bulunan Mayevera isimli lüks projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığını belirttiği ve detaylarını paylaştığı haberi şöyle:

ALICI GİBİ ARADI

Son olarak yer altı dünyasıyla ilişkili olduğu iddiasıyla gündeme gelen Soylu’nun bakanlık koltuğunda oturduğu sırada Maya İnşaat tarafından inşa edilen Mayavera projesinden yaklaşık 3 milyon dolara villa aldığı öğrenildi.

Soylu villayı kendi üzerine yapmamayı tercih ederken, villada hummalı bir çalışma başlatıldı. Soylu ailesine villanın satışını yapan isme telefonla ulaştım. Kendimi tekstil üzerine ihracat yapan bir iş kadını olarak tanıtarak Mayevera projesinden villa almak istediğimi aktardım. İşte o görüşme ve detayları:

– Projenizden bir villa satın almak istiyorum. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da bu projeden daire aldığını duydum.

Evet doğrudur. Yakın zamanda sayın Bakan’a da villa sattık.

– Peki Sayın Soylu’ya yakın bir villa var mıdır bize satabileceğiniz? Nezih bir konut olsun istiyoruz.

Mayevera’nın konsepti nezih. Nerede oturursanız oturun nezih bir proje. Satılık çok fazla seçeneğimiz yok. Bir iki tane el altından satılık yer var. Proje 4 etaptan oluşuyor. 150 konut var. Mesela Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı.

– 1. Etaptan daire var mı? Sayın Bakan’a komşu olmak isteriz.

Aslında şu an da o etapta daire yok. Diğer etaplarda var. Deneriz…

– Fiyatlar etaplara göre değişiyor mu?

Hayır. Aslında etaba göre fiyatlar değişmiyor. Mesela ev yenilenmiş mi ona göre fiyatlar değişiyor. Bir de klasik mal sahiplerinin fiyat beklentisi. “Herkesin evi kendine güzel” mantığı var.

– Peki ortalama fiyatlar nedir? Bütçemizi ona göre ayarlayalım…

Yenilenmemiş bir evim var. 3 milyon 600 bin dolara size satabilirim. Yenilenmiş iki dairem var. Onları da size 3 milyon 750 bin dolar civarında satabiliriz.

– Sayın Bakan ile yakın olmaktan şeref duyarız. Onlar ne zaman taşınır acaba?

Ben onlara tamamlanmamış bir daire verdim. Sıfırdan her şeyi kendileri baştan yapıyorlar. Tadilat daha bir iki ay sürer.

– Satışı ne zaman gerçekleştirdiniz?

11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular.

– Şimdi bizim tapu eşimle müşterek olabilir… Sayın Soylu ailesi nasıl yaptılar tapu konusunu?

Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.

– Peki bizde confidential (gizli) yürütsek sorun olur mu?

Yok canım ne sorun olacak. Onlar öyle yaptılar. Size de öyle yaparız. Onların aldığını da kimseye söylemiyoruz. Siz direkt sorunca yalan söyleyemedim.

Eski Bakan Soylu’ya ev satan gayrimenkul uzmanını ertesi gün bir arkadaşımız gazeteci olarak arayarak iddiaları sordu. Ancak uzman konuya dair bilgisi olmadığını belirtti.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Süleyman Soylu, “villa” iddiasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Günaydın

Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz.

Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden…”

On beş yıldır Bahçeşehir’de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim.

Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy’deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz.

Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak.

Daha önce ifşa olan, Halk tv sahibinin de oturduğu aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım…

426 total views, 1 views today

Bir cevap yazın