MHP’de Hüseyin Sözlü depremi! Partiden ihraç edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Teşkilatı Hüseyin Sözlü depremi ile sallandı. Sözlü, disiplin kurulu kararı ile ihraç edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve MHP Genel Başkan eski Başdanışmanı Hüseyin Sözlü’nün partiyle ilişiği kesildi.

Adana Büyükşehir Belediyesinin önceki dönem Başkanlarından Hüseyin Sözlü daha önce  MHP’de “Başdanışman” görevinden alınarak “tedbirli olarak” merkez disiplin kuruluna sevk edilmişti. Disiplin kurulu kararını verdi.  Hüseyin Sözlü, MHP’den ihraç edildi. Sözlü’ye ihraç edildiği, MHP Adana İl Başkanlığı tarafından tebliğ edildi.

Sözlü kararın ardından “Bugüne kadar MHP’de siyaset yaptım. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın ve MHP’nin adaylarından kim destek istediyse yanında oldum. Bugüne kadar Türk milliyetçiliği ve ülkücülüğümden asla taviz vermedim, bugünden sonra da kimse taviz vermemi beklemesin. Ölene kadar Türk milliyetçisi ve ülkücü olarak yaşamaya devam edeceğim. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras Hüseyin Sözlü’nün Türk milliyetçiliği ve ülkücülüğü olacaktır.” dedi.

606 total views, 1 views today

Bir cevap yazın