Erdoğan: “Utanmadan sıkılmadan işsizlik var diyorlar, ne işsizliği ya?”

30 Ağustos 1922-2022 Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri Kütahya Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hükümete geldiğimizde, demokrasisi zayıf, ekonomisi güdük bırakılmış bir Türkiye devraldık dedi. Erdoğan; yurttaşlardan yine sabır isterken, Bir de utanmadan sıkılmadan diyorlar ki, işsizlik var. Ne işsizliği ya? ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos 1922-2022 Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri Kütahya Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Buradaki konuşmasında yurttaşlardan yine ‘sabır’ isteyen Erdoğan, “Biz Tarım Kredi Kooperatifleri ile vatandaşa daha ucuz ürünler satmaya başladık. Bu artarak devam edecek. Market sayısını 3 bine çıkaracağız. Vatandaşım ucuz ürün almaya devam edecek. Biraz sabır ve daha çok destek istiyorum” dedi.

“MARKETLERİN RAFLARI AVRUPA’DA BOŞ”

“Son dönemde milletimizin canını yakan bazı sıkıntılar var ama bu dünyanın da sorunu” diye konuşan Erdoğan, “Tüm gelişmiş ülkelerin böyle bir sorunları yokmuş gibi davrandığına bakmayın. Bak doğalgaz bulamıyorlar… Marketlerin rafları Avrupa’da boş” ifadelerini kullandı.

“UTANMADAN ‘İŞSİZLİK VAR’ DİYORLAR, NE İŞSİZLİĞİ YA?”

“Bay Kemal diyor ya ‘Ne verdin’ diye… Kütahyalı çiftçilerimize toplamda 1.5 milyar tutarında tarımsal destek verdik…

Bir de utanmadan sıkılmadan diyorlar ki, ‘İşsizlik var.’ Ne işsizliği ya?”

354 total views, 1 views today

Bir cevap yazın