Boyvadaoğlu: “Sayın Koncuk’un açıklamalarını kabul etmem mümkün değil!”

Güven ÖZGÜL/ADANA, (DHA)-

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Yerel Yönetimler Derneği Adana İl Başkanlığı ziyaretinde, Ümit Özdağ’ın Anayasa Taslağı iddiaları ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un istifasını değerlendirdi.

Boyvadaoğlu, Özdağ’ın iddiaları için, “Anayasa Taslağı ile ilgili ismi geçen tüm partiler bunu yalanladı. İsmi geçen isimlerde yalanladı. Böyle bir taslak olmadığını söylediler. Bunlar sadece bilgi kirliliğinden ibaret.” dedi.

Koncuk’un istifasını ve kendisine yönelik “kirli operasyonun bir parçası” ifadelerini de değerlendiren Boyvadaoğlu, “Biliyorsunuz bu bizim kurultayımızla ilgili bir süreçti. Genel Başkanımız 100 kişilik bir anahtar liste yayınladı il başkanlarına da bu benim listemdir dedi. Bu listenin içinde İsmail beyin ismi yoktu zaten. Kendi iddiası şu olmuştu, Benim ismim olmadığı halde ismimin çizilmesi üzerine verildi. Böyle bir şey olması mümkün değil. Biz kendisini destekleyeceğiz veya desteklemeyeceğiz diye bir beyan ortaya koymadık. Kirli oyun falan mümkün değil. Yani olmayan bir şeyin içinde olmak mümkün değil. Koncuk’un açıklamasının hiç bir yerinde değilim, bunu da kabul etmiyorum. Bir kirli oyun da olduğuna inanmıyorum. Böyle bir kirli oyundan da benjm bilgim yok. Böyle bir şeyde yok. İstifaya gelince ben İsmail beyin istifa edeceğini düşünmüyordum ama istifa etti. Her şeyin hayırlısı olsun” dedi.

886 total views, 1 views today

Bir cevap yazın