Akkuş’da Salbaş Haber Ajansı’nda yazacak

Habertürk ve Milliyet gibi gazetelerde makaleleri yayımlanan Av. Mehmet Erkan Akkuş, artık yazılarıyla Salbaş Haber Ajansı’nda olacak.

Tarihi ve Kültürel alanda yazılarıyla okuyucularını aydınlatacak olan Av. Mehmet Erkan Akkuş, her Cumartesi www.salbashaberajansi.com’da önemli konuları kaleme alacak.

Adil Yargılanma Hakkı Bakımından Askeri Ceza Yargısı Yüksek Lisans Tezi ve Gelecek Yüzyıl dergisinde sürekli yayımlanan hukuki konularda yazılmış makaleleri ile bir çok konuda çalışmalar yapmış olan Av.Erkan Akkuş, Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve halen Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Hukuk Komisyonu Başkanıdır.

Sosyal medyayı etkin olarak kullanan Av. Akkuş, twitter, instagram ve youtube gibi mecralarda gündemi yorumlayan videolarıyla önemli işlerede imza atıyor.

Kızıldağ Yaylası Köyler Arası Futbol Turnuvası’nda Akkuş Yağıbasanspor’un hem başkanlığını yapan hemde oyuncusu olarak kadroda yer alan Av. Akkuş, Ankara’da kurulan Akkuş Hukuk Bürosu’nun sahibidir.

Atv, Kanal D, Cnn Türk, FOX TV ve Haber Türk gibi televizyon kanallarında çalışmaları ve davalarıyla ilgili bir çok kez ekranlara çıkan Akkuş, Adana doğumlu. İlköğretimini Adana’da, lise eğitimini ise Balıkesir Çok Programlı Astsubay Hazırlama Okulu’ nda tamamlamıştır. Kara Havacılık Okulu’ ndaki temel eğitimini müteakip uçak helikopter teknisyeni astsubay olarak Malatya’da göreve başlamıştır. 1999-2004 yılları arasında Malatya’ da, 2004-2013 yılları arasında Ankara’da değişik birliklerde görev yapmıştır. Atanmış birliğinin dışında geçici görevlendirmelerle hemen hemen tüm yurtta özveri ile çalışmıştır. Askerlik görevi sırasında okumakta olduğu Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden (burslu) 2007 yılında mezun olmuştur. Zorunlu hizmet yükümlüğünün sona ermesini müteakip 02.01.2013 Tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden istifa etmiştir. Profesyonel askerlik hayatında statü hukukuna inat bir çok emsal niteliğinde kararın alınması için mücadele etmiş ve muvaffak olmuştur. Bu kararların bir kaçı sitemizde yargı kararları başlığı altında sunulmuştur.

3,076 total views, 1 views today

“Akkuş’da Salbaş Haber Ajansı’nda yazacak” üzerine 2 yorum.

  1. Kutluyorum.Başarılarının devamını diliyorum.Tebrik ediyorum.Duygularımı ifade için sözcükleri yetersiz buluyorum.Selamlar…

  2. Başarılarının devamını diliyorum kardeşim seni takip etmeye devam edeceğiz yolun açık olsun.

Bir cevap yazın