Salgın nedeniyle ertelenmişti: İYİ Parti’nin kongre takvimi belli oldu!

İYİ Parti’nin korona virüs nedeniyle ertelenen kongrelerin takvimi netlik kazanıyor. İl ve ilçe kongrelerinin haziran ayında başlaması planlanırken, ikinci olağan büyük kongrenin ise eylül ayında yapılması öngörülüyor.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, İYİ Parti, korona virüs salgını nedeniyle ertelenen kongrelerin ne zaman başlayacağı ile ilgili kararını verdi. Başkanlık Divanı tarafından 29 Mayıs’a kadar ertelenen il ve ilçe kongrelerinin haziran ayından itibaren yeniden başlaması planlanıyor. İkinci olağan kongrenin ise Eylül ayında gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

1 Şubat’ta başlayan ancak yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde 16 Mart’ta ara verilen ilçe ve il kongrelerine, haziran ayından itibaren yeniden devam etmeyi planlıyor. Kongreleri hızlı bir şekilde tamamlamayı hedefleyen parti, ikinci olağan kongresini eylülde gerçekleştirmeyi öngörüyor.

Bu arada parti, ilçe ve il kongreleri ile ikinci olağan kongre için belirlediği tarihi hükûmetin virüsle mücadele kapsamında alacağı kararlara göre güncelleyecek.

İYİ Parti, şu ana kadar teşkilatı bulunan yaklaşık 900 ilçeden 700’ünde ilçe başkanlarını belirlemişti.

Bu süreçte ilçe kongrelerini tamamlayan bazı illerde büyük kongre için önem taşıyan ve kongre delegelerinin belirlendiği il kongreleri yapılmıştı. İlk il kongresini Muş’ta yapan parti, 15 Mart’ta Bitlis ve Çanakkale il kongrelerini gerçekleştirmişti.

Başkanlık Divanı tarafından yeni tip Korona virüsle mücadele kapsamında alınan kararla da ilçe ve il kongreleri 29 Mayıs’a kadar ertelenmişti.

1,123 total views, 1 views today

Bir cevap yazın