Berber ve kuaförlerin faaliyetleri durduruldu

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin dün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurdu.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri dün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durduruldu.

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

BERBER USTASI YASİN GÜL ENDİŞELİ

“Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasının ardından Salbaş’ta berberlik yapan 55 yaşındaki Yasin Gül konuyla ilgili Güven Özgül’e bir açıklama yaparak, “Sağlığımız için alınan karara saygı duyuyorum. Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm önlemleri de yerinde buluyorum. Tabii berber dükkanımızın kapanması bizlerin bir süre cepten yememize ve borçlarımızın bir süre ertelememize de sebep olacak ama yapacak bir şey yok. Sağlık her şeyden önemli. Para nasıl olsa kazanılır. Devletimizin aldığı tüm kararlara uymak gerekiyor.” dedi.

1,358 total views, 1 views today

“Berber ve kuaförlerin faaliyetleri durduruldu” üzerine 1 yorum.

  1. Işte bu Ululemre itaat denir buna.Bize de bu yakışır inşallah ülkemizi tez zaman da terkeder,kurallara uyalım.Evde kalalım.

Bir cevap yazın